haccp belgesi
iso 22000 haccp
Hedeflerimiz
Müşterilerimize arzu ettikleri başari ve performans seviyesine ulaşmalarinda ..

[ devami ]
Amacimiz
Danişmanlik hizmeti boyunca her iki tarafinda mükemmellige ulaşacagi uzun vadeli bir iş ortakligini şekillendirmek ..

[ devami ]
LİSANSLI YETKİLİ ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMASI
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YETKİLİ -LİSANSLI ÇEVRE DANIŞMANLIĞI ;

Şirketimiz Bakanlıktan yetkili çevre danışmanlığı firmasıdır.Lisanslı yetkilendirilmiş çevre danışmanlık firması olarak tüm Türkiye ye hizmet vermeye devam ediyoruz.Firmamızın Çevre Danışmanlık Hizmeti için yayınlanan çevre izin ve lisansları yönetmeliğine göre hangi kapsama girdiğinizi merak ediyorsanız ? EK-1 kapsamı mı? EK-2 kapsamına mı giriyorsunuz? Çevre danışmanlığı alınması alternatifi nedir? Çevre görevlisi çalıştırmak mı daha ekonomik ve etkin yoksa çevre danışmanlık firması ile sözleşme yapmak mı mantıklıdır?Maliyet ,etkinlik ve tecrübe parametreleri göz önünde bulunursa lisanslı çevre firması sözleşme yapmak daha optimum çözümdür.Danışmanlık Teknik Şartnamesi nedemektir? Mantığı Çevre Danışmanlık Hizmeti alınması için ihale sürecini kolaylaştırmak için bakanlığın yayınladığı yönetmeliği klavuz alınrak hazırlanan maddeler dizisidir.Çevre Danışmanlık Hizmet Şartnamesi Tarafsız ve Kurum menfatine uygun hazırlanmalıdır.Tekelleştirilerek hazırlanan ve katılımcı sayısını düşürecek şartnameler kurum ve şirketi maddi olarak zarara sokar.Çevre danışmanlık süreci çevre görevlileri tarafından gerçekleştirilir.Çevre Görevlisi nasıl olunur? Çevre mühendisliği diploması,banka dekontu ,elektronik imza veya mobil imza ile başvuru sonucunda alınan sertifka sahibi kişinin aldığı belgedir.Çevre mühendisi olmayan branşlar için bakanlığın yaptırmış olduğu sınavdan 70 puan alınarak söz konusu belgeler ile e izin portalına giriş yaparak alınan belgeye sahip olan kişiyi ifade eder..Fiyat teklifi alabilme için çevre görevlilerimizla iletişime geçebilirsiniz.

Konu ile İlgili Diğer Konu Başlıkları

Uygunluk Yazısı Alınması (çevre il müdürlüğü tarafından denetime mütakip alınan görüşün sonucu alınan yazıyı ifade eder)

Emisyon Raporu - Emisyon Ölçümü (Çevre izni sürecinde geçici faaliyet belgesi sonrası lisans sürecinde baca gazı salımı yapan firmaların akredite iso 17025 turkak akreditasyonuna sahip ve bakanlık tarafından yetkilendirilmiş firmanın yaptığı ölçümlerin sonucunda alınan emisyon belgesi ,yani emisyon ölçümü lisans sürecinde portala yüklenen sertifikalardan bir tanesidir.Emisyon konulu çevre izni sürecinde ilgili emisyon ölçümlerinin standartlarda uygun aralıkta olması gerekmektedir.

İmisyon Ölçümü

Gürültü Ölçümü - Akustik Raporu ( Çevre izin süreci için mi? İş Güvenliği için mi? gürültü ölçümü yapılması hedefleniyor? Çevre izni içinse yapılacak ölçüm kapalı alan içinde mi yapılacak ? Kapalı alan kaç m2 ?Kaç yerde gürültü ölçümü yapılacak ? Bu gurultu olçümler modellenir ve gürültü haritası çıkarılır. Sonucunda Gürültü Ölçümü neticesinde Gürültü raporu ortaya çıkar.

Emisyon İzni

Deşarj İzni

Çed Gerekli Değildir Yazısı

Proje Tanıtım Dosyası

Çed Raporu

Çevre Danışmanlık

Çevre İzni Başvuruları

GFB (GEÇİCİ FAALİYET BELGESİ) Başvuruları

Atık Beyanı - Atık Şifreleri Alınması-Atık Yönetim Planı -Atık Sözleşmeleri

Vaziyet Planı - Proses Özetleri

 

 

 

Anasayfa |Hakkimizda |Faaliyetler | Sertifikasyon Süreci | Referanslar | Iletişim | Başvuru
Ideal Danişmanlik
Lisanslı Yetkli Çevre Danışmanlı Firması - Emisyon Öçümü - Gürültü Ölçümü